פרקים אחרים הבא

בעיניה של אישה: השקפה חסידית על תורת חיים

הקדמת המו"ל

בס"ד

בעיניה של אשה

מבט חסידי לתורת חיים

מאת נחמה גרייזמאן

ערך באנגלית: הרב משה מילר
תרגמה: עליגל קפלון

מכון חיה מושקא
ללימודי היהדות לנשים
ירושלים
ה'תש"ס – 2000

תרגום של Through the Eyes of a Woman

 יו"ל ע"י
מכון חיה מושקא
רח' מחניים 8
ירושלים 95314
טל' 02-5323156
פקס' 02-5323172
machonchayamushka@gmail.com

Machon Chaya Mushka
750 Eastern Parkway
Brooklyn, N.Y. 11213
Tel (718) 493-8449
Fax (718) 773-7589


שנה אחר שנה, פוסעים אלפי יהודים באהבה, בשביל המוכר של פרשיות השבוע. אולם, השביל נעשה כה מוכר, עד שאפשר בקלות לשכוח כי מתחת לפני השטח, מונחים רובדים לאין ספור של אוצרות חבויים. למרבה המזל, מזמן לזמן, כגון כשאדם לומד את אחת משיחותיו של הרבי מליובאוויטש על פרשת-השבוע, חודרת אלומת אור ופותחת את פני הקרקע; היא מעניקה לקורא הצצה עוצרת-נשימה אל האוצרות במעמקים, נסתרים מעין רואה, מאז מתן תורה בסיני.

רבות משיחותיו אלו של הרבי כבר הוצאו לאור במגוון של תרגומים, קיצורים ועיבודים. בכל זאת, הספר שלפנינו הינו ייחודי. כאן, הארותיו והסבריו של הרבי מועברים לקורא דרך עיניה של אשה.

במשך שנים – עד פטירתה בשנת ה'תשנ"ב (1992) בגיל 39 – מאות נשים מכל גיל ומכל דרגה של שמירת-מצוות, הגיעו בהתלהבות לשיעוריה השבועיים של נחמה גרייזמאן על מבט חסידי אל התורה, במכון חיה מושקא, ובמרכז הישראלי בירושלים.

וכפי שנשים אלו נזכרות מתוך געגועים, השיעורים לא היו התכנסות לשם העברת מידע בעלמא: כל שיעור היה חוויה בלתי נשכחת, חיפוש רוחני בצוותא, הצתה מענגת של הנשמה. בעיקרם, היו אלה שיעורים חסידיים של לימוד מן החיים, ובנוסף, נבחנו תפקידיה השונים של האשה מן הזווית הנשית – בכובד ראש, אך גם בהומור בריא וחביב.

עתה, למרות מגבלות המילה המודפסת, הרבה מטעמם וניחוחם נשתמר בדפים אלה. הספר הנוכחי הינו משב-רוח מחיה למבקשים מדריך חסידי, אנושי ומלא חיוניות, שיסייע להם לחפור ולתור אחר האוצר – זה החבוי בתוך פרשיות-השבוע, או בתוך ליבו של כל יהודי. אלו שקראו (וחזרו וקראו) את "חכמת ליבה של נחמה גרייזמאן", יקבלו במשנה-ברכה את הספר שלפנינו. הספר מציג, בד בבד, את החסידות מהזווית של האשה, ואת האשה מהזווית של החסידות.


מכון חיה מושקא
ירושלים

כ"ג שבט ה'תש"ס

הבא
 
Ner Nechoma
© 2020 Ner Nechoma
עברית  English
Power By : cheap mac makeup replica oakley sunglasses Mac Makeup Wholesale replica red bottoms calvin klein underwear outlet fake ray ban sunglasses Puma Clyde X Patta Ii Mens Replica Products From China Diesel Outlet Online Lacoste Outlet Sale Versace Color Block Socks Tommy Hilfiger Factory Store fake oakleys
Friend Link: Timberland 6 Inch Boots Herren Nike Air Max 2016 Nike ELASTICO Finale III Street TF Adidas Messi 16.3 IC MBT Lami Damen TIMBERLAND CHUKKA BOOTS Adidas Superstar 2 Shoes Friend Link: NIKE ROSHE TWO FLYKNIT SHOES AIR JORDAN 23 Adidas Originals NMD Adidas Yeezy Boost 550 Adidas Tubular Schuhe Adidas Springblade Schuhe ADIDAS D ROSE 7 MEN
Friend Link: Adidas Originals Pride Pack Adidas Originals Stan Smith W Adidas Originals ZX 500 Adidas Climacool Boat Lace NIKE AIR FORCE 1 07 HIGH MBT BARIDI WOMEN AIR JORDAN 2 MEN Friend Link: Nike Cortez Ultra Adidas Yeezy Boost 550 Adidas NMD Runner PK Air Jordan XXXI Nike Kwazi Nike SB Hyperfeel Koston 3 Friend Link: Nike Roshe LD 1000 Nike Air Presto Ultra Flyknit Adidas J Wall 3 Nike Air Max Zoom 90